O MNIE – Joanna Siemieniuk

Jestem psychologiem i dyplomowanym psychoterapeutą. Ukończyłam Uniwersytet SWPS na kierunku: psychologia społeczna oraz czteroletni specjalistyczny kurs psychoterapii w Szkole Psychoterapii Ośrodka Edukacji i Pomocy Psychologicznej INTRA. Kurs Ośrodka Intra jest rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne (PTP), posiada również akredytację Person-Centred and Experiental Psychotherapy and Counseling (PCE Europe).

Doświadczenie psychoterapeutyczne zdobywałam zarówno w prywatnych placówkach jak i w państwowych ośrodkach pomocy. Odbyłam m. in. roczny staż – Vademecum Terapeuty Rodzinnego, gdzie uczyłam się podejścia systemowego i psychoterapii rodzin i par. Następnie naukę kontynuowałam na praktykach  w Zespole Terapii Rodzin (Grupa Synapsis). W trakcie stażu praktycznego zdobyłam doświadczenie w prowadzeniu terapii par i rodzin w ujęciu psychoterapii systemowej.

Posiadam doświadczenie w udzielaniu pomocy psychologicznej, współpracowałam w Poradnią Telefoniczną dla osób dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym, działającej w ramach Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Doświadczenie kliniczne zdobywałam w trakcie stażu na Oddziale Dziennym Kliniki Psychiatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (Oddział Dzienny Kliniki Psychiatrii Szpitala Bródnowskiego).

Współpracuję z przedszkolami, prowadząc zajęcia dla dzieci, obserwacje psychologiczne oraz konsultacje dla rodziców.

Od lipca 2016 pracuję w Stowarzyszeniu Aslan w Warszawie, gdzie prowadzę psychoterapię dla młodzieży i osób dorosłych; konsultacje dla rodziców oraz warszataty i szkolenia.

Swoją pracę poddaję stałej superwizji u certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego m.in. w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra w Warszawie. Biorę udział w szkoleniach oraz konferencjach, nieustannie wzbogacając swój warsztat oraz wiedzę z zakresu psychoterapii.

Prywatnie mam męża oraz 9 letnią córeczkę. Lubię pisać krótkie formy literackie, czytać książki (głównie popularnonaukowe), rysować.

Nieustannie zachwyca mnie proces zmiany jaki zachodzi w moich Klientach pod wpływem ich zaangażowania i pracy w trakcie terapii. Moim zadaniem jest stworzenie Klientom takich warunków, aby mieli odwagę spotkać się ze sobą, odkryć skrywane lęki, przestać się bać swojego potencjału.

Zapraszam Cię na spotkanie!

Joanna Siemieniuk