O MNIE – Joanna Siemieniuk

Psychologia jest moją pasją od wielu lat. Wybrany kierunek studiów był również podyktowany zainteresowaniami, ukończyłam Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej, kierunek: psychologia społeczna.

W 2014 roku przyszedł czas na wybór szkoły psychoterapii. Bardzo mi zależało, aby szkoła, którą wybiorę była jak najbardziej zbieżna z moimi wartościami. Wybrałam nurt humanistyczno – egzystencjalny, którego uczę się w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie. Szkoła Psychoterapii Ośrodka INTRA jest rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne (PTP), posiada również akredytację Person-Centred and Experiental Psychotherapy and Counseling (PCE Europe).

Doświadczenie psychoterapeutyczne zdobywałam zarówno w prywatnych placówkach jak i w państwowych ośrodkach pomocy. Odbyłam m. in. roczny staż – Vademecum Terapeuty Rodzinnego, gdzie uczyłam się podejścia systemowego i psychoterapii rodzin i par. Następnie naukę kontynuowałam na praktykach  w Zespole Terapii Rodzin (Grupa Synapsis). W trakcie stażu praktycznego zdobyłam doświadczenie w prowadzeniu terapii par i rodzin w ujęciu psychoterapii systemowej.

Posiadam doświadczenie w udzielaniu pomocy psychologicznej, współpracowałam w Poradnią Telefoniczną dla osób dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym, działającej w ramach Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Doświadczenie kliniczne zdobywałam w trakcie stażu na Oddziale Dziennym Kliniki Psychiatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (Oddział Dzienny Kliniki Psychiatrii Szpitala Bródnowskiego).

Współpracuję z przedszkolami, prowadząc zajęcia dla dzieci, obserwacje psychologiczne oraz konsultacje dla rodziców.

Od lipca 2016 pracuję w Stowarzyszeniu Aslan w Warszawie, gdzie prowadzę psychoterapię dla młodzieży oraz osób dorosłych; konsultacje dla rodziców.

Swoją pracę poddaję stałej superwizji u certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego m.in. w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra w Warszawie. Biorę udział w szkoleniach oraz konferencjach, nieustannie wzbogacając swój warsztat oraz wiedzę z zakresu psychoterapii.

Prywatnie mam męża oraz 8 letnią córeczkę. Lubię pisać (głównie do szuflady), czytać książki (głównie popularnonaukowe).

Nieustannie zachwyca mnie proces zmiany jaki zachodzi w moich Klientach pod wpływem ich zaangażowania i pracy w trakcie terapii. Moim zadaniem jest stworzenie Klientom takich warunków, aby mieli odwagę spotkać się ze sobą, odkryć skrywane lęki, przestać się bać swojego potencjału.

Zapraszam do współpracy!

Joanna Siemieniuk